20140804_211938תרפיה בפעילות גופנית אתגרית דרך אומנויות לחימה אייקי

השתתפות בפעילות גופנית הנה דרך קלה, פשוטה, יעילה ועם עלות יחסית נמוכה תורמת למניעה ראשונית ושניונית של מספר מחלות כרוניות. זאת בהשוואה לשיטות טיפול אחרות כגון: השימוש בתרופות כמו ריטלין וקונסרטה, ביופידבק, דיאטות שונות והתערבות קוגניטיבית-התנהגותית. פעילות גופנית המשולבת עם שיטות התערבות שונות, היא דרך מצוינת להתמודד עם הבעיות של ילדים עם מצב זה. הייחודיות באייקי היא, שעמי ניב בנה תוכניות מיוחדות לעבודה עם ילדים והגיל הרך, והמדריכים עברו הכשרה מקצועית לעבודה עם ילדים.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב והפעילות הגופנית חיונים לבריאות טובה ולתפקוד תקין, וגם יעילים ביותר לחילוף חומרים מיטבי, חיטוב ועיצוב הגוף, הרזיה ושמירה על אורח חיים בריא. השפעה נוספת היא על הנפש, במובן של שיפור במצב הרוח, הדימוי העצמי תחושת סיפוק, ערנות, מרץ, תחושת אופוריה, הפחתת כאבים וכן ירידה ברגשות שליליים כמו כעס או דיכאון. האימון מהווה זריקת אנרגיה ויש לו משמעות פסיכולוגית גדולה. מחקרים מוכיחים, כי שמירה על כושר גופני משפרת את הבריאות ואיכות החיים בכלל. חשוב לדעת שכושר גופני הוא דבר נרכש וניתן לפתחו בכול גיל, גם מי שלא התאמן בעבר. כל אחד ואחת יכולים להתחיל להתעמל בהדרגה ובצורה מבוקרת, ולשפר את הכושר הגופני ואת איכות החיים בהתאם. ככול שאדם מתבגר קיימת היחלשות בשרירי הגוף, ולכן חשוב שכל אדם יחזק את גופו פיזית ונפשית.

האימונים באייקי בנויים מכול מרכיבי הכושר גופני: גמישות, סיבולת, יציבה, שיפור הכוח. אימוני כוח, נועדו לבניית מסת שרירים ולהגביר את חילוף החומרים, דבר המסייע לשמירה על משקל תקין ורמות סוכר מאוזנות. אימונים לשיפור היציבה, עוזרים בבניית שרירי המיצבים ובכך, מסייעים במניעת נפילות. אימוני מתיחות, משפרים את הגמישות ובכך, מאפשרים תנועות חופשיות יותר. אימוני סיבולת, מגבירים את קצב פעימות הלב ואת יכולת הנשימה. על מנת להיטיב את איכות החיים יש להתמיד בפעילות גופנית אשר תשפר את הכושר ואת תפקודן של כל מערכות הגוף.

באייקי נותנים מענה ומעודדים גם את בני הגיל השלישי להתחיל להתאמן ולשפר גם את איכות החיים כמו גם את עניין ההגנה העצמית. כידוע בני הגיל השלישי היום חשופים יותר גם לאלימות מצד השכבות הצעירות יותר כאשר הדבר מתבטא בתקיפות אלימות , מעשי שוד וכדומה. 

על ההורים להירתם למשימה זו ע"י תמיכה ראשונית לצעד הראשון. הוכח במחקרים כי תמיכה של ההורים מחזקת ומעניקה בסיס איתן שבעזרתו יוכל הילד להשתלב טוב יותר. האקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

 

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע / דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו / דאן 4 אייקידו.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

תואר שני במשפטים.