ת11034323_961388707212899_8591810636137602241_oחרויות ומופעי ראווה אייקי קרב מגע ואייקי ג'יו ג'יטסו

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב קיימת תוכנית אימונים הבנויה ממגוון פעילויות שבהם התלמידים והספורטאים מתנסים במהלך השנה: במספר סוגים של אומנויות לחימה, תחרויות, מחנות אימונים, מבחני עלייה בחגורות, אימוני התעמולות אתגרית, כושר גופני לכל המשפחה ועוד…

כחלק מתוכנית האימונים קיימות תחרויות שמטרתן להעצים ולאתגר את התלמידים והספורטאים. התחרות מוסיפה מוטיבציה חיצונית, המאתגרת את המשתתפים ומעודדת אותם למצות את גבולות היכולת שלהם‏. התחרות יכולה גם לספק מוטיבציה פנימית עבור אנשים המפיקים הנאה מעצם התחרות‏. בהתאם לכך, תחרותיות היא גורם בריא וחיובי כל עוד היא מתבצעת במידה ובהתאמה לכל מתחרה. ובנוסף קיימים גם מחנות אימונים שבמהלכם התלמידים והספורטאים משפרים את המיומנות והטכניקה האישית. בו בזמן מתקיימים מבחנים שמטרתם היא בדיקת מיומנות המתאמן וקבלת חגורה הבאה. בהתאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב מתקיימות מספר תחרויות במהלך השנה המחולקות לשני סוגים.

תחרויות זירה – בהם מטרת הספורטאים להתחרות אחד מול השני בתוך זירה עם קווים וחוקים מוגדרים מראש, שעל המתחרים לציית להם ולשופטים. בזמן הקרב המתחרים מקבלים ניקוד על אגרופים ובעיטות חוקיות, הפלות, עבודת קרקע, ושליטה בזירה.

תחרויות DUO – מטרת הספורטאים והמתחרים לבצע סידרת תרגילים כצמד המשלבת הגנה עצמית עם האומנות שבלחימה. הם מקבלים ציון ע"י מספר שופטים, והצמד עם הניקוד הגבוה ביותר – זוכה.

בתקופת התחרויות מטרות הספורטאים הן להוכיח לעצמם שהם מסוגלים להצליח, או להשתדל ככל יכולתם שלא לאכזב את המאמנים, ההורים, החברים. כתוצאה מכך הם נמצאים תחת לחצים נפשיים. העניין חשוב במיוחד כאשר הספורטאי נמצא בראשית דרכו והוא מציב לעצמו מטרות גבוהות אשר לא תמיד תואמות את יכולתו. לכן, חשוב מאוד כמאמנים וכהורים לזכור לתת חיזוקים ותמיכה גם אם הספורטאי אינו מגיע להישגים גבוהים בתחרות.

בעזרת המדריכים של בהתאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב ההורה יכול לעזור לילדו לפתח אורח חיים בריא וספורטיבי הכולל: הרגלי תזונה נכונים, היגיינה אישית, פעילות גופנית, וזמני בילוי מתאימים. פעילותו של הילד צריכה להיות מהנה ומשמעותית עבורו, כך שירצה לאמץ אותה כאורח חיים כספורטאי מקצועי לשנים רבות. ביום חמישי הקרוב תתקיים אליפות ישראל  ומופעי ראווה באייקי קרב מגע, אייקי ג'יו ג'יטסו, אייקי קפואירה ואייקידו במרכז פייס צפרירים, פתיחת שערים בשעה 17:00, הפנינג לכל תושבי חדרה, התושבים מוזמנים הכניסה חינם.

 

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.