פעילות גופנית ואייקי קרב מגע עמי ניב מונעים השמנה

עד לפני מספר שנים היינו יכולים לשמוע אמהות הקוראות לילדיהן מן המרפסות לבוא ולאכול את ארוחת הערב ולישון. כיום המצב שונה הילד מסוגר בביתו ובעיקר בחדרו מול המחשב, סדר יומו כולל ביקור בבית הספר, שיעורי בית ואחר כך הסתגרות מול המחשב והטלוויזיה. הורים היום צריכים להיאבק בילדם שיצא מן החדר למפגשים חברתיים ולפעילות גופנית. גם העונש של "לך לחדרך" אינו כל כך נוראי הרי שם הילד מוצא את עצמו ברוב שעות היום.

בבתי הספר מקדישים כשעתיים שבועיות לפעילות גופנית, דבר שאינו מספיק על מנת לאפשר לילד לזוז ולמצות את היכולות הגופניות שלו, מה גם ששיעורי הספורט בבתי הספר כוללים מערכים מיושנים ולא תמיד מתאימים לילדים של ימינו .

סדר היום כמו גם הארוחות כיום הוא שרירותי, הילד אוכל ככל העולה על רוחו והארוחות המשפחתיות הממוסדות תופסות פחות מקום בחיי הילד. כמו כן תרבות הנשנושים עולה מדרגה, כאשר מגוון החטיפים והאוכל המהיר נעשים יותר זמינים וקלים להכנה ע"י ההורים .

יש לציין כי שמירה על פעילות גופנית מסודרת מעלה את הביטחון העצמי של הילד, שומרת על בריאותו ומונעת מחלות כרוניות בעתיד.

כאשר מדברים על פעילות גופנית יש להתמקד בכמה מישורים.

  • המישור הפסיכולוגי.
  • המישור הבריאותי
  • המישור החברתי.

 המישור הפסיכולוגי.

ילד בעל השמנת יתר, אשר לא מבצע פעילות גופנית באופן שוטף יהיה ילד עייף יותר, משועמם יותר ומתוסכל יותר שכן לא יוכל לבצע פעולות שונות אותן הוא רוצה במסגרות ספורטיביות . כמו גם פעולות פשוטות בבית. הוא יחפש לעצמו "נחמה" באוכל על מנת לספק איזשהו צורך מיידי וילך וישמין יותר ויותר. ילדים בעלי השמנת יתר נוטים להיות חרדתיים יותר עם דימוי עצמי נמוך כמו גם הביטחון העצמי.

 המישור הבריאותי

לילדים עם השמנת יתר סיכויים גבוהים יותר לחלות במחלות כרוניות כמו סכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, ניוון שרירים וכדומה. התזונה הלא מאוזנת בקרב ילדים עם השמנת יתר הגוף מקבל מזון מסוגים שונים אך מנצל רק אחוז קטן ממנו לפעילות וכל מה שלא נשרף בפעילות ספורטיבית הופך לשומנים המעמיסים על השרירים ולפעמים יכולים גם לגרום לקשיי נשימה על כן חשוב לספק לגוף ויטמינים ומינרלים חשובים על מנת להגביר את חילוף החומרים בגוף. פעילות ספורטיבית יכולה לסייע לילד בעל השמנת היתר גם אם הוא כבר שם, הפעילות הגופנית גורמת לשרירים של הילד לעבוד ולצרוך אנרגיה כך שהשומן המועמס על השריר הופך לאנרגיה ונשרף. יש לציין כי גם בילד ללא השמנת יתר חשוב מאד לבצע פעילות גופנית מבוקרת על מנת לשמור על בריאותו ושלמותו של הילד המתאמן. באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב מתאימים תכנית לכל תלמיד ותלמיד, בהתאם ליכולות הגופניות שלו ובהתאם לרמתו הבריאותית, כאשר המטרה היא למקסם את היכולות של הילד ולעודד אותו לנהל אורח חיים בריא הכולל, תזונה נכונה בשילוב מתמיד עם פעילות גופנית, במסגרת אימונים קבוצתית מסודרת של 2 עד 3 פעמים בשבוע, על מנת שהילד יגיע לפעילות גופנית אפקטיבית הדרגתית, ובהמשך ספורטאי מקצועי פעיל.

 המישור החברתי

אין ספק שילד הסובל מהשמנת יתר סופג מידי פעם לפעם הערות לגבי מצבו הגופני, דבר כזה יכול לגרום לו לדיכאונות, לירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי . הילד עלול להתבייש בגופו ולסרב להשתתף בפעילות חברתית כזו או אחרת . באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב מתייחסים לכל ילד בצורה שווה ומלמדים את התלמידים להתייחס בכבוד ובסובלנות לזולת ללא שום קשר למראה החיצוני שלו וכן מעודדים פעילות חברתית משותפת.

יש לציין כי לאחרונה רואים עלייה מדאיגה ומתמדת במקרי השמנת יתר בקרב ילדים וכן בקרב מבוגרים ההשלכות של דבר זה יכולות להיות הרסניות ולכן באקדמיה לאומנויות לחימה של עמי ניב מדגישים שוב ושוב את החשיבות של אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כיחידה אחת.

 

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.
It was felt that our blog has a large number of readers and quite authoritative. That's why our readers often ask: where can I order, buy cheap online without prescription different medications? In response to this question, after studying the market, we can safely say that Order Zoloft online can be quickly and safely at the online pharmacy Pills24h.com . According to numerous reviews this online pharmacy gives you the best deals and the best quality! And good discounts for permanent clients!