קרב מגע, ג'ודו, ג'יו ג'יטסו MMA לגיל הרך, ילדים, נוער ובוגרים בחדרהמדוע כדאי שילדים ילמדו באייקי ומה היתרונות בכך?

הורים לעיתים מביעים דאגה מחוסר העניין של ילדם לעסוק בפעילות גופנית, הנובעת מכך שהילד מעדיף לשבת מול הטלוויזיה או המחשב רוב שעות אחר הצהריים. דאגה זו נובעת משום שההורים מודעים לדרישות החיים בחברה תחרותית המעודדת הישגיות. מחובתנו כאנשי חינוך היא להעצים את הילד/מתבגר/נער ע"י השתתפות במגוון רחב של מקצועות הכושר ואומנויות לחימה תחת קורת גג אחת. התורמת רבות להתפתחותו הקוגניטיבית, החברתית, הרגשית והגופנית של הילד.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב קיימים מגוון רחב של אומנויות לחימה הנלמדים בסניפים השונים ברחבי הארץ כגון: ”אייקי“ קרב מגע – ”אייקי“ קפואירה – ג'ודו אולימפי – ג‘יו ג‘טסוMMA , תנועה והתעמלות אתגרת לילדים ומקצועות כושר גופני, וכל זה במטרה לחשוף את המתאמן לכמה שיותר טכניקות וסגנונות. וע"י כך רוכש המתאמן משמעת עצמית, שליטה וייעול של כוחותיו. הוא לומד חלוקה נכונה של הכוחות בגוף, התייחסות נכונה לעיקר ולטפל, הקשבה לזולת וקבלת השונה. עם ההתמדה באימונים הילד ילמד להתייחס ולהפעיל שיקול דעת בריא, הוא יבין וינתח דברים במהירות וילמד לא לוותר, ואיך להתמודד עם אפשרות של ייאוש או "הרמת ידיים", אלא לעבוד קשה להשגת מטרות. הילד לומד להשקיע בדברים חשובים שייתנו לו עוצמה בהמשך חייו ויהוו מנוף לאתגרים נוספים.

במקביל לחיזוק הגוף והנפש, קיים גם הדגש על חיזוק שרירי המוח התורמת לעלייה ביכולת הקשב וזאת בזכות התרגול טכניקות שונות ומרובות. התרגול דורש ריכוז ומחזק את הזיכרון. ההתקדמות ברמות דורשת רמה גבוהה של דיוק. היכולת להמנע מהסחות דעת גולשת גם לחיי היום יום. אתגרים נוספים העומדים בפני הילד הם כישורים לחיים למשל כמו משמעת, נימוס וריכוז וכן ביצוע בחירות נכונות בחיים. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מספקים סביבה תומכת ומעורבת ע“י כך הילד רוכש גאווה וביטחון עצמי מעצם הלימוד והתרגול שגם מספקות אימון אינטנסיבי ומהנה. כך הילד עוסק בפעילות גופנית בריאה לגוף ולנפש. לוחם אמיתי הוא אדם שלא ישתמש בכוחותיו אלא במקרים קיצוניים בהם יוכרח להגן על חייו או על חיי משפחתו וחבריו.

אנו בהתאחדות ולאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.