המרכז למצוינות בחינוך ובספורט חדרה – לגני ילדים ובתי ספר

חזון המרכז למצוינות בחינוך ובספורט – המטרה לטפח מצוינות, יצירתיות ומנהיגות חינוכית בקרב ילדים ובני-נוער, תוך מתן הזדמנות שווה לכל שכבות ומגזרי האוכלוסייה במדינת ישראל.

המרכז למצוינות בחינוך ובספורט עוסקים בתחומים רבים: מדעים, מוסיקה, ספורט ופעילות גופנית, אמנות חזותית ומדעי הרוח. התכנים הלימודים מותאמים לכל הגילאים ולשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים: גיל הרך, ילדים, נוער ובוגרים.

הפעילויות עשירות בתכנים התורמים:  פיתוח כישורים ומיומנויות מוטוריות קוגניטיביות ורגשיות/  פיתוח כישורים ומיומנויות חברתיות / מעודד חשיבה יצירתית / מפתח יכולות של פתרון בעיות / מפתח את הדרך ללמידה ולחקירה / מחבר אותנו בדרך חיובית לאנשים / מרחיב את יכולת ההבעה העצמית / הינו דרך לביטוי רגשי ולשליטה על המציאות הסובבת אותם / מאפשר למידה והתנסות של מצבים חברתיים / מסייע למשתתפים לבנות ביטחון בעצמם וביכולותיהם. באמצעות פעילויות הספורט, התנועה ופעילות הגופנית הילדים רוכשים ומשכללים יכולות מוטוריות כגון: קואורדינאציה, שיווי-משקל, מוטוריקה גסה ועדינה, התמצאות במרחב ,תחושות וחושים, תוך למידה של מושגים, צבעים ומספרים בליווי מוסיקה ואביזרים מגוונים המסקרנים ומניעים את הילדים לפעילות.

במסגרת תוכנית "מצוינות במדעים" התלמידים מקבלים תגבורים במתמטיקה ובשאר המקצועות המדעיים (ביולוגיה, פיסיקה, כימיה, מדעי המחשב ורובוטיקה) בקבוצות קטנות ומשתתפים בפעילויות העשרה במכון וייצמן, במדעטק, במוסדות מחקר ובאתרי תרבות בארץ.

תוכנית "מצוינות במוסיקה"  מרכז ללימודי מוסיקה המעניק חינוך מוסיקלי איכותי לכל הגילאים ומצמיח מקרבו מוסיקאים רבים וטובים, שהפכו את החינוך המוסיקלי לדרך חיים.  הקונסרבטוריון מכשיר את תלמידיו ללימודי המשך במסגרות אקדמיות ומפעיל תכנית לימודים עשירה ומגוונת התואמת את הקריטריונים המקצועיים הגבוהים ביותר ומבוססת על לימודי ביצוע, מקצועות עיוניים, השתתפות בהרכבים ותזמורות, סדנאות וכיתות אמן. על סגל ההוראה של מרכז המוסיקה נמנים מוסיקאים בוגרי אקדמיות נחשבות המתמחים בהוראת כלי נגינה שונים, לימוד תורת המוסיקה (תיאוריה וסולפג') והדרכת גופי ביצוע כמו תזמורות, מקהלה, הרכבים קאמריים והרכבים למוסיקה קלה.

אמנות חזותית היא תחום נרחב של פעילויות אמנותיות, הכולל בתוכו ענפי אמנות רבים העוסקים בעיצוב ובמראה, ושתוצרתם נקלטת בעיקר על ידי חוש הראייה. באמנות החזותית נכללות גם פעילויות אחרות מתחום האמנות הפלסטית, שתוצרתן נקלטת על ידי חוש הראייה והמישוש יחד. מקובל לחלק את האמנויות החזותיות על פי מטרתן: בעוד חלקן עשויות ליצור יצירה בעלת ערך אסתטי בלבד כגון: ציור, רישום, תבליט, הדפס, צילום, איור, פיסול, גילוף ועוד

המרכז למצוינות בחינוך ובספורט רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים. בואו ללמוד ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. בהנהלת והדרכת עמי ניב אשר ילווה אתכם החל מהצעד הראשון.

עמי ניב וצוות המדריכים מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ראשון חינם.