20150104_203234הכן גופך לקיץ דרך אייקי התאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב

הקיף בפתח, ימים חמים, שמש הם סוף סוף כאן, וזה הזמן לחזור לכושר ולהכין את הגוף לימים הלוהטים שעל חוף הים. גוף חטוב ואף שרירי הוא תוצאה של עבודת כושר אירובית, חיטוב השרירים ותזונה נכונה.

לפני שמדברים על פעילות הגופנית לקראת הקיץ, אין לשכוח שהמראה הקיצי והחטוב תלוי גם בתזונה נכונה, הקפידו על ארוחות מאוזנות. אין מה לעשות, רוב אנשים לא יכולים להרשות לעצמם משטר אימונים של 5 פעמים בשבוע, לכן באייקי – התאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב קיימות מגוון של אפשרויות שניתן לשלב ביניהם. אומנויות לחימה שונות, הגנה עצמית, כושר קרבי, הכנה לצבא וכדומה. כשהם מהווים פעילות גופנית אפקטיבית ומאפשרת העצמה הדרגתית של משך ועומס האימון.

מחקרים מוכיחים, כי שמירה על כושר גופני משפרת את הבריאות ואיכות החיים בכלל. חשוב לדעת שכושר גופני הוא דבר נרכש וניתן לפתחו בכול גיל, גם מי שלא התאמן בעבר. כל אחד ואחת יכולים להתחיל להתעמל בהדרגה ובצורה מבוקרת, ולשפר את הכושר הגופני ואת איכות החיים בהתאם. ככול שאדם מתבגר קיימת היחלשות בשרירי הגוף, ולכן חשוב שכל אדם יחזק את גופו פיזית ונפשית.

האימונים באייקי התאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב בנויים מכול מרכיבי הכושר גופני: גמישות, סיבולת, יציבה, שיפור הכוח. אימוני כוח, נועדו לבניית מסת שרירים ולהגביר את חילוף החומרים, דבר המסייע לשמירה על משקל תקין ורמות סוכר מאוזנות. אימונים לשיפור היציבה, עוזרים בבניית שרירי המיצבים ובכך, מסייעים במניעת נפילות. אימוני מתיחות, משפרים את הגמישות ובכך, מאפשרים תנועות חופשיות יותר. אימוני סיבולת, מגבירים את קצב פעימות הלב ואת יכולת הנשימה.

על מנת להיטיב את איכות החיים יש להתמיד בפעילות גופנית אשר תשפר את הכושר ואת תפקודן של כל מערכות הגוף.

IMG_1132באייקי התאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב נותנים מענה ומעודדים גם את בני הגיל השלישי להתחיל להתאמן ולשפר גם את איכות החיים כמו גם את עניין ההגנה העצמית. כידוע בני הגיל השלישי היום חשופים יותר גם לאלימות מצד השכבות הצעירות יותר כאשר הדבר מתבטא בתקיפות אלימות , מעשי שוד וכדומה.

 

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.