אייקי קרב מגע עמי ניב – ספורט וכושר גופני לגיל השלישי

הגיל השלישי, זהו גיל בו גוף האדם מתחיל להראות סמני עייפות אם זה כאבי גב, רגלים וכמעט בכול מקום אחר בגוף. מה שגורם לנו להאט את חיינו, להפסיק לעבוד וכדומה. באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב אומרים אין צורך לעצור את חיינו גם בגיל השלישי, כול עוד יש אפשרות לשפר את הכושר הגופני ולחזק את שרירי הגוף ובו בזמן גם ליהנות.

מחקרים מוכיחים, כי שמירה על כושר גופני משפרת את הבריאות ואיכות החיים בכלל ושל אנשים מבוגרים בפרט כאשר זה נעשה בצורה מבוקרת. חשוב לדעת שכושר גופני הוא דבר נרכש וניתן לפתח כושר גופני בכול גיל, גם מי שלא התאמן יכול להתחיל להתעמל בגילאים מבוגרים יותר, בהדרגה ובצורה מבוקרת, ולשפר את כושרו הגופני ואת איכות חייו בהתאם.

ראשית יש להבין כי אפיוני הגיל המבוגר הם, היחלשות גדולה יותר בשרירי פלג הגוף התחתון: ירכיים, ברכיים, וקרסוליים. יתר על כן, יש צורך להדגיש קבוצות שרירים ספציפיות החיוניות לתפקוד היומיומי. לכן יש צורך בחיזוק קבוצות השרירים העיקריות כאשר סדר התרגילים יהיה מקבוצת שרירים גדולה לקבוצה קטנה יותר: חזה, גב, כתפיים, זרועות, בטן וגב תחתון.

ארבעת האימונים הטובים ביותר לכושר בגיל המבוגר, לאנשים הרוצים לשמור על בריאותם ועצמאותם: הגמישות והסיבולת, היציבה, שיפור הכוח.

אימוני כוח – אימונים אלה נועדו לבניית מסת שרירים אצל אנשים מבוגרים ולהגביר את חילוף החומרים, דבר המסייע לשמירה על משקל תקין ורמות סוכר מאוזנות.

אימונים לשיפור היציבה – מדי שנה נרשמים בכל העולם ובישראל מקרי אשפוז רבים של קשישים עקב שברים בירכיים כאשר הסיבה הראשונה לשברים אלה היא נפילות. אימונים אלה עוזרים בבניית שרירי הרגליים ובכך, מסייעים במניעת נפילות.

אימוני מתיחות – אימונים אלה משפרים את הגמישות ובכך, מאפשרים תנועות חופשיות יותר.

אימוני סיבולת – אימונים המגבירים את קצב פעימות הלב ואת יכולת הנשימה. אימונים אלה כוללים פעילויות כמו: אייקי קרב מגע, הליכה, ריצה, הגנה עצמית, רכיבת אופניים ואפילו גריפת עלים בגינה. חשוב לזכור כי אמוני סיבולת חייבים להיעשות בהדרגה ורצוי להתחילם באימונים קצרים שלא עולים על 45 דקות ביום.

על מנת להיטיב את איכות החיים יש להתמיד בפעילות זו אשר תשפר את הכושר ואת תפקודן של כל מערכות הגוף.

בהתאחדות לאומנויות לחימה מיסודו של עמי ניב נותנים מענה ומעודדים גם את בני הגיל השלישי להתחיל להתאמן ולשפר גם את איכות החיים כמו גם את עניין ההגנה העצמית. כידוע בני הגיל השלישי היום חשופים יותר גם לאלימות מצד השכבות הצעירות יותר כאשר הדבר מתבטא בתקיפות אלימות , מעשי שוד וכדומה.

 עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

It was felt that our blog has a large number of readers and quite authoritative. That's why our readers often ask: where can I order, buy cheap online without prescription different medications? In response to this question, after studying the market, we can safely say that Zoloft without prescription can be quickly and safely at the online pharmacy Pills24h.com . According to numerous reviews this online pharmacy gives you the best deals and the best quality! And good discounts for permanent clients!