קרב מגע והגנה עצמית לנערות ונשיםאייקי קרב מגע עמי ניב והגנה עצמית לנערות ונשים

כיום, נשים רבות מוצאות עצמן חשופות למציאות אלימה. המצב החברתי יוצר מצבים בהם האלימות נכנסת לתוך התא המשפחתי. אלימות בתוך המשפחה מוכרת לכולנו חדשות לבקרים בכותרות בעיתונות ובחדשות הטלוויזיה. תופעות אלו מתמשכות לעיתים עד שהפרשה מסתיימת במקרה של נזקים בלתי הפיכים ואפילו מוות. תופעות האלימות מתרחשת גם מחוץ לתא המשפחתי ופוגשת בילדים, נשים וקשישים וגורמת למצב חברתי בו תחושת החוסר ביטחון שולטת.

אחת הדרכים היעילות למנוע התקפות אלימות הן השתתפות בקורסים להגנה עצמית. ההשתתפות בקורסים מסוג אלו תעלה את רמת המודעות לסוגי התקפות ודרכים למניעתם באופן קל יעיל ותכליתי. ידוע כי, נשים אשר נחשפו לידע והתנסות בתחומי ההגנה העצמית, ידעו כיצד להימנע ואף להתמודד עם סיטואציות אלימות, בנחישות ובביטחון.

אישה המעוניינת להכיר דרכים מהירות, פשוטות, יעילות ואפקטיביות להתמודדות מול התקפות אופייניות ברחוב, תוכל לעבור סדנאות קצרות של הגנה עצמית ולא להתמסר לשיטה כלשהי במשך שנים. בארץ, ואפשר לומר בביטחון רב גם בעולם, רוב השיטות להגנה עצמית נשענות על שיטת הקרב מגע הישראלי שפותחה על ידי אימי ליכטנפלד ז"ל אבי תורת הקרב מגע הישראלי. השיטה המודרנית ביותר כיום שממשיכה את דרכו של אימי הינה שיטת אייקי קרב מגע מיסודו של עמי ניב דאן 10 תלמידו הישיר של מייסד הקרב מגע.

 

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

אמירות ידועות:

"פעל כפי יכולתך אך פעל נכון", אימי ליכטנפלד שדה-אור

בצע מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה" אלי אביקזר

"בצע תרגיל ברמה לא חשיבתית תוך כדי שליטה מתוקפים נוספים" עמי ניב

אתרים:

http://kravmaga-aiki.com

http://kravs-maga.com/

http://kravs-maga.ru/