אייקי קרב מגע אומרים לא לסכינאות

סכינאות בקרב בני נוער איננה תופעה חדשה, אך היא זוכה להד תקשורתי וציבורי גדול מבעבר. חלק מעובדה זו קשורה ל"פאניקה מוסרית" שעלתה ביחס לאלימות בני נוער במערכת החינוך וריבוי הדיווחים בתקשורת. בנוסף, חלה עלייה משמעותית במספר קורבנות הדקירה במקומות בילוי אשר מסתיימת לא פעם ברצח. אולם, יש לראות בסכינאות חלק מתופעה כוללת יותר של אלימות בקרב בני נוער וצעירים. הסכינאות היא עבירה פלילית ואיננה מדווחת במקרים רבים ולכן קשה לדעת מהו היקף התופעה בקרב בני נוער, בעוד שבישראל ההתייחסות לתופעה היא ביחס לבני נוער בגיל 12-18. החוק, מן הסתם, אוסר על החזקת סכין, כאשר ההגדרה של סכין לפיו היא כלי בעל להב או כלי אחר שמסוגל לדקור או לחתוך. המערכת המשפטית החמירה את הענישה בגין החזקת סכין.

באייקי קרב מגע עמי ניב מלמדים את התלמידים להתגונן בפני כלי נשק שונים כמו: סכין, מקל, אקדח וכדומה. האימונים מדמים מצבי אמת בהם התלמיד מותקף בכלי נשק זה או אחר ועליו להגיב באופן מיידי ואינסטינקטיבי לא חשיבתי. חשוב להדגיש כי כאשר אומרים לא חשיבתי לא מדובר בתגובה לא מושכלת של התלמיד או בצורה מסויימת של "השתוללות" מול התוקף אלא בביצוע אימונים חוזרים ונשנים לבניית תגובה בריאה כנגד התוקף. כאשר האימונים מושרשים עמוק במודע של התלמיד כך שהוא יבצע אותם כמעט באופן טבעי וללא צורך במחשבה על צורת התגובה או על ביצוע תרגיל שלב אחרי שלב אלא הדבר ישתלב בתנועות הרמוניות רציפות. עמי ניב אומר "אם אדם לא מבצע תרגיל בזמן לחץ, אז הוא אינו יודע את התרגיל".

באייקי קרב מגע עמי ניב שמים דגש רב על מניעת אלימות כאשר המוטו הוא מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה. זאת אומרת שעל המתגונן לבצע מינימום צעדים על מנת להשבית את התוקף או את התוקפים ולצאת מהתקפה בצורה היעילה ביותר.

 עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

Cheapest prices Pharmacy. Buy Clomid without prescription Uk. Instant Shipping, Order Clomid Online.