אייקי קרב מגע עמי ניב אומרים לא לאלימות !

במציאות היום יומית שלנו אנו חווים אין ספור מקריי אלימות בחברה. האלימות שאנו נחשפים אליה מידי יום בעיקר באמצעי התקשורת היא אלימות הנובעת מטרור הפוגעת בחפים מפשע. בנוסף לסוג אלימות זה, ישנם תופעות אלימות ההולכות וגוברות בקרב הנוער ואף אלימות במשפחה אשר לוקחת חלק בלתי נפרד מכותרות העיתונים.

מהי ההגדרה של אלימות?

  • האלימות היא שם כללי לפגיעה או גרימת נזק פיסי או נפשי בצורה מכוונת.
  • בדרך כלל כאשר מדברים על אלימות, מתכוונים לארבעה סוגי פגיעות:
  • א.פגיעה גופנית. ב.פגיעה נפשית. ג. השחתת רכוש (ונדליזם). ד.פגיעה מינית.

לפי ההגדרה ניתן להבין כי לאלימות פנים רבות. אלימות פיסית או אלימות גופנית היינה פעולה אשר גורמת נזק לגוף חיי במתכוון. אלימות מילולית היינה סוג של אלימות הפוגעת בעיקר בנפש, במקרים מסוימים אלימות מילולית עלולה להיות מכאיבה לא פחות מאלימות פיסית מפני שפגיעה רגשית יכולה להישאר זמן רב ואילו מכה או חבורה יכולים להגליד ולהחלים. השחתת רכוש או ונדליזם היינה סוג של אלימות אשר חמורה לא פחות ממקרי האלימות האחרים בשל העובדה שאלימות זו מתבטאת בהרס של הסביבה מתוך כוונה להרוס ולהשחית. סוג אלימות זה עלול להוביל לאלימות פיסית ומילולית מפני שמי שמשחית ופוגע ברכוש ובסביבה יגיע למצב בו לא יוכל להבדיל בין פגיעה ברכוש לבין פגיעה באדם. פגיעה מינית היינה סוג של אלימות פיסית ו/או מילולית אשר מובילה לפגיעה חמורה מאד, הן בגוף והן בנפש.

האלימות היא תופעה מזיקה הפוגעת באיכות חיינו וביטחוננו האישי והחברתי אך למרות זאת, לכל אחד מאתנו יש יסודות אלימים. השאלה היא עד כמה כל אחד שולט ביצרים שלו?  לכל אחד קרה פעם שהוא מאד רצה "להחזיר" מכה לחבר בגלל שהחבר "התחיל קודם". יכול להיות שהחבר לא התכוון להכאיב והמכה נעשתה בלי כוונה, אבל ברגע זה לא ממש חושבים אלה ישר רוצים "להחזיר". ברגע שלא חושבים רגע לפני המעשה, מתחילים לפעול ע"פ דחף ולהיגרר למצב שבו שני חברים מקללים אחד את השני או במקרים גרועים יותר הם "הולכים מכות", וכל זה על אי-הבנה שהייתה יכולה להיפתר ע"י דו-שיח בין השניים. כדיי להימנע מאלימות חשוב להיות בעל שליטה עצמית גבוהה ולא להיגרר לגירויים פיסיים פיזיים או מילוליים שהסביבה מפעילה עלייך. המבחן האמיתי הוא לדעת איך לא ללכת אחרי חברים ש"מחפשים צרות" ולדעת מתי ואיך להימנע ממצבים העלולים להוביל לסוג כלשהו של אלימות.

תופעה אלימה יכולה להיגרם בגלל כמה וכמה סיבות. ברוב המקרים הסיבה העיקרית היא "כעס". לכל אדם ישנו סף מסוים שבו הוא עלול לפעול ע"פ דחף רגשי כמו כעס, מצד אחד, ישנם אנשים מאד רגועים אשר קשה מאד להרגיזם אך מצד שני ישנם אנשים חמי-מזג שמתרגזים מכל דבר פשוט שלא אמור להרגיז בכלל.

כאשר אדם עובר את סף הרוגע השלווה, והכעס הולך וגובר, מגיע האדם למצב בו הוא פועל בצורה שאינה חשיבתית, כלומר, בשעת זעם אדם נוטה לפעול מבלי להתחשב בהשלכות העלולות להיגרם כתוצאה מפעולה אלימה הנובעת מכעס. עקב כך יש לטפח באדם את יצר הסבלנות המוביל לאיפוק בשעה של "סערת רגשות".

  • סובלנות – חוסר קנאות לדעות או להתנהגויות של אחרים.
  • סבלנות – התאפקות, שליטה ברוחו.
  • אלימות – חוזק, תוקפנות, התנהגות בכוח הזרוע.

 " אנו מאמינים כי אין ברירה אלה להתגייס במלוא המרץ להתמודדות מול התופעה יחד עם מעורבות מסגרות החינוך וזאת בכדיי להוביל לחברה ישראלית טובה יותר".

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

It was felt that our blog has a large number of readers and quite authoritative. That's why our readers often ask: where can I order, buy cheap online without prescription different medications? In response to this question, after studying the market, we can safely say that Zoloft without prescription can be quickly and safely at the online pharmacy Pills24h.com . According to numerous reviews this online pharmacy gives you the best deals and the best quality! And good discounts for permanent clients!